STLQ020J33R
Part number:
STLQ020J33R
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 3.3V 200MA 4-FLIPCHIP
package:
Cut Tape (CT)
inventory 5249
minimum : 1
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    4-UFBGA, FCBGA
  • Supplier Device Package
    4-FlipChip (0.77x0.77)
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    150 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.16V @ 200mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    1 µA
  • PSRR
    52dB ~ 45dB (100Hz ~ 10kHz)