S-1740A17-A6T2U4
Part number:
S-1740A17-A6T2U4
describe:
IC REG LIN 1.7V 100MA HSNT-6-B
inventory 1600
minimum : 5000
quantity
unit price
price
5000
specifications
  • Part Status
    Active
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    HSNT-6-B
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    100mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.7V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.06V @ 10mA