S-1711C1J28-I6T1U
Part number:
S-1711C1J28-I6T1U
describe:
IC REG LIN 1.85/2.8V 150MA SNT6A
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Supplier Device Package
    SNT-6A
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    90 µA
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    2
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.85V, 2.8V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.39V @ 150mA, 0.35V @ 150mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    1 µA
  • PSRR
    70dB (1kHz)