S-13R1F14-N4T1U3
Part number:
S-13R1F14-N4T1U3
describe:
IC REG LINEAR 1.4V 150MA SC-82AB
inventory 1600
minimum : 3000
price
3000
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Supplier Device Package
    SC-82AB
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.4V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.68V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)