S-13R1C14-I4T1U3
Part number:
S-13R1C14-I4T1U3
describe:
IC REG LINEAR 1.4V 150MA SNT-4A
inventory 1600
minimum : 5000
price
5000
specifications
  • Part Status
    Active
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Supplier Device Package
    SNT-4A
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.4V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.68V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)