S-1317A25-A4T2U4
Part number:
S-1317A25-A4T2U4
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 2.5V 100MA HSNT-4-B
package:
Cut Tape (CT)
inventory 15558
minimum : 1
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    HSNT-4-B
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    100mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.03V @ 10mA