S-1313D33-A4T2U3
Part number:
S-1313D33-A4T2U3
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 3.3V 200MA HSNT-4-B
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
minimum : 1
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    HSNT-4-B
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.32V @ 100mA