S-1165B46MC-N7FTFU
Part number:
S-1165B46MC-N7FTFU
describe:
IC REG LINEAR 4.6V 200MA SOT23-5
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.6V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 200mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)