MPQ2013AGG-33-AEC1-P
Part number:
MPQ2013AGG-33-AEC1-P
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 6-QFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1997
minimum : 1
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    6-VDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    6-QFN (2x2)
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1.1V @ 150mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    50 µA
  • PSRR
    58dB ~ 41dB (100Hz ~ 1kHz)