LDK715M33R
Part number:
LDK715M33R
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 85MA SOT23-5
package:
Cut Tape (CT)
inventory 17552
minimum : 1
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    8.5 µA
  • Voltage - Input (Max)
    24V
  • Current - Output
    85mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1V @ 85mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    7 µA
  • PSRR
    57dB ~ 38dB (100kHz ~ 1kHz)