LDBL20D-33R
Part number:
LDBL20D-33R
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 3.3V 200MA 4-STSTAMP
package:
Cut Tape (CT)
inventory 7142
minimum : 1
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    4-XFQFN
  • Supplier Device Package
    4-STSTAMP (0.47x0.47)
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
  • Current - Quiescent (Iq)
    40 µA
  • PSRR
    80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)