AP7384-33Y-13
Part number:
AP7384-33Y-13
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT89-3
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1603
minimum : 1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    SOT-89-3
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    25 µA
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    50mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V