AP7383-18Y-13
Part number:
AP7383-18Y-13
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT89-3
inventory 1600
minimum : 2500
quantity
unit price
price
2500
specifications
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    SOT-89-3
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    3 µA
  • Voltage - Input (Max)
    30V
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V